Товары и услуги Компания "Випласт"
501 363 022, 509 409 086
г. Калининград, Советский пр-т,49
Пн-Пт с 9:00 до 19:00, Сб с 9:00 до 18:00

tel.: 501-363-022, 509-409-086
polbud.goryszewski@onet.eu

 

Główne zalety systemu

 

Bardzo szczelny

Brak połączeń sprawia, że system jest szczelny.

Głęboki profil rynny

System posiada głęboki profil rynny: 125 lub 150 mm.

Nie wymaga konserwacji

Dzięki zastosowaniu blachy aluminiowej powlekanej i stalowej powlekanej jako materiału wsadowego system ten nie wymaga żadnej konserwacji.

Różnorodność kolorów

W chwili obecnej posiadamy w sprzedaży kilkadziesiąt kolorów blach stalowych i aluminiowych w połysku oraz w macie.

Gwarancja jakości

Materiały, które wykorzystywane są w procesie produkcyjnym są dobierane pod względem jakościowym. Bazujemy na blasze aluminiowej oraz blasze stalowej, które są powlekane piecowo farbami akrylowymi.

Łatwy i szybko w montażu

Do montażu metalowych rynien ciągłych wystarczą podstawowe narzędzia dekarskie oraz kilka prostych narzędzi dedykowanych do tego systemu.

 Przekrój 125

 Przekrój 150

Rynna pozioma o przekroju 125 mm ma zastosowanie w dominującej części na budynkach mieszkalnych jednorodzinnych, jak również użyteczności publicznej o mniejszych połaciach dachu. Do rynny 125 mm można zastosować dwa przekroje rur spustowych: 50×75 mm lub 75×100 mm.

Drugą co do wielkości rynną poziomą jest przekrój 150 mm. Tą rynnę stosuje się głównie do odprowadzania wody deszczowej z dużych obiektów, tj. hale przemysłowo-produkcyjne, budynki sakralne, kompleksy szkolne, bloki mieszkalne, domy jedno i wielorodzinne o dużych połaciach dachu. Do rynny 150 mm najczęściej stosowanymi przekrojami rur spustowych są: 75×100 mm i 100×130 mm.

 

Dostępne kolory

biały

brązowy

grafit

 

Schemat systemu

Integralność systemu ciągłego zapewnia najwyższą jakość i szczelność przy jednoczesnym maksymalnym dopasowaniu do każdego budynku. Najistotniejszym zadaniem rynien jest zapewnienie prawidłowego i całkowitego odprowadzenia wody deszczowej z powierzchni dachu przy jednoczesnym zapewnieniu estetyki budynku. Przy wyborze systemu rynnowego należy zwrócić uwagę przede wszystkim na techniczne rozwiązania łączeń elementów w jedną całość tak aby zapewniały one maksymalną szczelność. Najczęstszym problemem każdego systemu rynnowego jest rozszczelnianie się na złączach rynny poziomej spowodowane warunkami atmosferycznymi (niskie temperatury, zalegający śnieg, promieniowanie UV), a co za tym idzie zamakanie ścian i niszczejące elewacje budynków. Drugą bardzo istotną kwestią jest to z jakiego materiału dany system jest wytwarzany, co ma olbrzymi wpływ na żywotność produktu.Chcąc uniknąć wyżej wymienionych problemów należy zastosować System Metalowych Rynien Ciągłych.

 

Elementy systemu metalowych rynien ciągłych

Rynna pozioma

Zobacz

 

Dekiel rynny

Zobacz

 

Narożnik wewn.

Zobacz

 

Narożnik zewn. 

Zobacz

 

Narożnik paskowy

Zobacz

 

Lej spustowy

Zobacz

 

Wieszak

Zobacz

 

 

Uchwyt rury

Zobacz

 

Kolano

Zobacz

 

 

Rura spustowa

Zobacz

 

 

Osadnik

Zobacz

 

Mocowanie do płyty warstwowej

Zobacz

 

Przejście do kanalizacji

Zobacz

 

Czyszczak

Zobacz

 

Szpilki do uchwytów

Zobacz

 

Nity

Zobacz

 

Blachowkręty

Zobacz

 

 

 

 

 

 

 

© 2015 Pol-Bud: Parapety zewnętrzne i wewnętrzne, akcesoria do okien, podsufitki.
Wszelkie prawa zastrzeżone.